Good Job

Good Job

Kniha Job | Horák | Horáková | Boháč

Nejstarší drama na světě s písněmi, slamem a happyendem.

Job je statečný, ale pořád mu vrtá v hlavě, proč se to stalo zrovna jemu, když měl všechno tak dobře ošéfovaný a pojištěný.

Kde se dá reklamovat život?

Co má společného Job a Baťa?

Proč museli vymřít dinosauři?

Je "proč" totéž jako "za co"?

Job sedí na smeťáku své minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Aby mohl začít znovu, potřebuje novou perspektivu. Bez zjednodušujících představ o sobě, o světě a o Bohu. Dokáže to? Vážně? Good job!

Good Job je šestou inscenací divadla jednoho herce Jana Horáka. Po Tučňácích na arše je druhým projektem, který tvoříme nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Titulní postavou je Job, který měl nejprve všechno, a pak o všechno přišel. Jedním z klíčových témat je otázka, jak mluvit s trpícím člověkem. Většinu rozsahu starověkého textu totiž zabírají nešikovné reakce Jobových přátel. Inscenace se nebojí mluvit s dětmi o utrpení, a to s humorem, nadhledem a otevřeností.

V centru pozornosti stojí Jobova životní ztráta, respektive otázka, proč se zlé věci dějí dobrým lidem. Job se opakovaně ptá "Za co?!" Inscenace nenabízí hotovou odpověď, razantně ale vylučuje možnost, že se věci v životě dějí "za odměnu" nebo "za trest". Jobův příběh je pro nás především příběhem o hledání svého místa na světě v situacích, kdy jsme nad svým životem ztratili kontrolu.

Součástí je program/pracovní list, který hravou formou navádí k reflexi témat z představení. Je možné jej použít pro navazující workshop se skupinou (třídou) nebo individuálně.


Hraje: Jan Horák

Dramaturgie: Filip Boháč

Režie: Zuzana Horáková


Představení trvá 50–60 minut, podle toho, jak se chovají diváci.

Potřebujeme psací stůl, židli, elektřinu a odpadkový koš.

Tma není podmínkou, ale výhodou.

Vhodné pro starší a zlomyslné děti.


Věnujeme Rodinné farmě Krabčice, na kterou spadly kroupy, sucho, úřady a zloději včel.premiéry:

pondělí 9. září od 20.00
úterý 10. září od 18.00
středa 11. září od 18.00
čtvrtek 12. září od 20.00

Solná věž, Jalovcová 2, Praha 1

Dobrovolné doporučené vstupné: 300,-/200,-

Rezervace vstupenek: frantisek.blazen@gmail.com